ANF

Hlavní přednosti krmiva ANF:

 

  •  vyrobeno pouze z produktů nejvyšší kvality
  •  vysoký podíl čistého masa (až 45 %)
  •  vynikající chuť a stravitelnost díky unikátnímu balení bez kyslíku
  •  neobsahuje kukuřici, sóju ani vedlejší živočišné produkty

 

Krmivo ANF obsahuje vysoké procento čistého masa s řadou funkčních přísad pro správný vývoj kostry a těla, vynikající srst a kůži, dobré zažívání a vylučování. Na rozdíl od ostatních krmiv (i z řady super premium) neobsahuje sóju, kukuřici nebo podobné obiloviny. Je přírodně konzervováno bez použití chemie, solí, barviv a dochucovadel. Dopřejte svému čtyřnohému miláčkovi opravdovou kvalitu z prvotřídních surovin bez kompromisů.

Krmivo zajišťuje kompletní výživu pro psy a kočky všech plemen a věkových kategorií. Krmiva ANF pro psy a kočky se dělí na tři řady:

  1. Standardní řada od mláďat, dospělé až po seniory
  2. Holistická řada – pro štěňata a dospělé psy a kočky svým unikátním složením chrání organismus před civilizačními nemocemi, působí protizánětlivě a celkově posiluje imunitu.
  3. Holistic Grain Free – vysoký obsah čerstvého masa (50%) plus dehydrované maso (až 24%) s ovocem a zeleninou zcela bez obilovin pro psy i kočky

 

přednosti_ANF

VLASTNOSTI VÝHODA
Výběrové složení Složení ANF je vědecky sestaveno tak, že poskytuje optimální výživu bez použití umělých ochucovadel, barviv, solí, vedlejších živočišných produktů, sóji, kukuřice a balastních látek. Složení ANF poskytuje optimální množství omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin, taurinu, vitamínů a minerálních látek k zajištění zdravé kůže a lesklé srsti.
Koncentrovaná výživa Nízká denní krmná dávka = vynikající poměr cena/výkon
Protože nepoužíváme balastní látky, potřebují zvířata méně krmiva k uspokojení svých nutričních a energetických potřeb. ANF je tak v poměru ke krmné dávce cenově výhodnější než levnější značky. Systém tří zdrojů proteinů zajišťuje lepší stravitelnost, což vede k méně časté defekaci a pevnějšímu trusu.
Přírodně konzervováno ANF eliminuje nepříznivé působení kyslíku použitím přírodních konzervantů, vitamínu C a E, které slouží jako antioxidanty. Čerstvost je zachována bez použití chemických látek.
Výjimečná chutnost Minimalizace žluknutí tuků přispívá k zachování výjimečné chutnosti a vůně krmiva. Čerstvou chuť ANF milují i nejvybíravější kočky a psi.
Revoluční bariérové balení Vzdušný kyslík zkracuje životnost vitamínů a esenciálních živin. Balení O2 Limited garantuje čerstvost krmiva nahrazením kyslíku inertním dusíkem. Krmivo ANF tak zůstává čerstvé, zdraví prospěšné a výživné jako v den, kdy bylo vyrobeno.
Trvanlivost 18 měsíců Obalový materiál ANF je velmi trvanlivý a má výjimečnou odolnost proti poškození, čímž zabraňuje pronikání vlhkosti a zamezuje ztrátě vitamínů. To zaručuje čerstvost krmiva i po několika měsících skladování.
Kompletní produktová řada ANF nabízí kompletní produktovou řadu zajišťující celoživotní výživu vašeho miláčka. Krmiva ANF obsahují všechny důležité živiny potřebné pro každou fázi života. Není proto nutné krmit jakoukoli další stravou či používat potravinové doplňky.

Jedinečné složení – záruka nejvyšší kvality

Krmiva ANF jsou kompletní a 100% vyvážená, bez chemických aditiv, barviv, solí a balastních látek. Vynikají vyváženým obsahem všech esenciálních aminokyselin, jsou bohatá na omega mastné kyseliny, obsahují rýži, oves nebo ječmen a další důležité složky. Jsou vyrobena bez použití sóji, kukuřice, pšenice a vedlejších živočišných produktů.

Tři různé zdroje bílkovin

Ke třem zdrojům dobře využitelných proteinů živočišného původu patří maso, vejce a ryby. Kombinace těchto tří zdrojů zajišťuje rovnovážný přísun esenciálních aminokyselin, vitamínů a minerálních látek, což sám o sobě jeden zdroj nedokáže. Právě proto je základem krmiva ANF tato trojkombinace bílkovin místo samotného kuřecího masa používaného většinou jiných značek.

pikto_bilkoviny

Přírodní suroviny jsou obohaceny směsí nenasycených mastných kyselin ze skupiny omega-3 a omega-6, které jsou obsaženy ve všech krmivech ANF ve vyváženém poměru. Obě skupiny nenasycených mastných kyselin jsou metabolicky a funkčně odlišné a mají fyziologicky různé funkce. Jsou důležitými složkami buněčných membrán, podporují funkce životně důležitých orgánů a posilují imunitní systém. Jejich rovnováha je důležitá pro homeostázu a normální vývoj zvířete. Optimální poměr omega mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek zajišťuje výborný stav kůže a srsti, celkově zlepšuje zdraví, vytrvalost, snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a zabraňuje zánětlivým stavům. Zvíře tyto látky musí přijímat v potravě, protože si je jinak není schopno vytvořit.

Vynikající chuť, kterou zvířata milují

Chuťové testy uskutečněné v nezávislých chovatelských stanicích ukazují, že psi a kočky v naprosté většině dávají přednost čerstvé chuti krmiv ANF před ostatními suchými krmivy pro zvířata. Nespočet dopisů od spokojených zákazníků to také dokazuje.

Redukce kyslíku při balení špičkových značek kávy pomáhá zachovat její chuť a aroma. Není proto náhodou, že světoví výrobci technologií na balení kávy nám pomohli vyvinout naše špičkové výrobní linky.

Chutnost je velmi důležitým znakem produktů řady ANF. Unikátní balení pomáhá udržet chuť krmiv tím, že brání přístupu kyslíku a zároveň udržuje jejich patřičnou vlhkost. Určité procento vlhkosti je důležité pro chutnost potravy a potlačení růstu plísní.

Velmi dobrá stravitelnost usnadňuje vyměšování

pikto_stravitelnost

Krmiva ANF jsou snadněji stravitelná než jiná krmiva. Projevuje se to menším množstvím exkrementů, které jsou tužší a snadněji odstranitelné. Obsah výtažku z juky (Yucca Schidigera), která je bohatým zdrojem vápníku, draslíku, fosforu, železa, manganu, mědi a vitamínu A a B, zajišťuje v zažívacím ústrojí lepší absorpci živin, redukuje škodlivou plynatost a zápach výkalů. Zlepšuje trávení a má protizánětlivé účinky.

pikto_stravitelnost2

Řepná dřeň je zdrojem vlákniny, která je nezbytná pro řádnou peristaltiku zažívacího traktu v průběhu trávení. Na rozdíl od mrkve má tu výhodu, že neobsahuje beta-karoten, a proto nebarví bílou srst žlutě či černou hnědě a nezesvětluje oční duhovku ani po trvalém podávání.

Biotin je ve vodě rozpustný vitamín podílející se na mnoha základních životně důležitých biochemických reakcích. Zasahuje přímo do biosyntézy keratinu, proteinu tvořícího osrstění, drápy a jiné kožní deriváty. Je nezbytný pro dobrý stav pokožky a perfektní srst (u dlouhosrstých plemen usnadňuje česání).

Vápník (Ca) a fosfor (P) jsou makro prvky nutné nejen pro správný vývoj kostry a zubů, ale také pro množství rozmanitých fyziologických dějů. Důležité je, aby byly v potravě zastoupeny v určitém vzájemném poměru vyhovujícím potřebám organismu. Mladí rostoucí psi všech, ale zejména velkých a obřích plemen, jsou v období výměny chrupu mléčného za trvalý velmi citliví na nedostatek vápníku.

Výtažek z kuřecích jater masa přidává krmivům na chutnosti a atraktivní vůni.

Složení krmiva je sestaveno na základě výzkumů odborníků na výživu a doporučení veterinárních lékařů a špičkových chovatelů.Redukovaný obsah kyslíku

Je paradoxní, že kyslík nezbytný pro udržení života, jej může také zkracovat. Řeč je o životnosti a znehodnocení vitamínů, tuků a dalších důležitých složek krmiva. Bariérové balení krmiv ANF oproti běžným balením tomuto spolehlivě předchází. Tím, že velkou část vzduchu v balení krmiva nahrazujeme inertním dusíkem, redukujeme množství kyslíku, a proto má naše krmivo lahodnou vůni, vynikající chuť,vysoký obsah živin a je vždy čerstvé.

 

Konzervační látky v krmivu

Aby výrobci zabránili negativnímu vlivu vzdušného kyslíku na kvalitu krmiv, používají většinou velká množství vysoce efektivních, ale problematických konzervačních látek (ethoxyquin, BHA nebo BHT). V ANF jsme přesvědčeni, že škodlivé účinky kyslíku na krmivo je třeba omezovat jinou cestou. Naše balicí technologie je spolu s přírodními konzervačními látkami (vitamíny E a C) nejlepší ochranou proti degradaci krmiva a žluknutí v něm obsažených tuků (především nenasycených mastných kyselin). Podstatou žluknutí je totiž oxidace, kterou vznikají hydroperoxidy, aldehydy, ketony a jiné látky, které krmivo znehodnocují a činí jej nepoživatelným.

Vitamíny

Vitamíny jsou velmi důležité, ale po delší dobu obtížně uchovatelné látky. Proto výrobci krmiv dodávaných v běžných obalech musí vitamíny při výrobě mnohonásobně předávkovat. To však při současném přísunu značného množství proteinů působí anabolicky na měkké tkáně. Těm však při překotném růstu nestačí skelet, což se projevuje různě závažnými pohybovými potížemi a vyšším výskytem vývojových vad, jako je dysplazie kyčelního nebo loketního kloubu.